Bukmacherka

Polscy czy zagraniczni biegacze? Kto jest pewniakiem u bukmachera?

Posted by admin

Wielu ludziom zakłady bukmacherskie kojarzą się przede wszystkim z obstawianiem wyniku meczów piłki nożnej lub siatkówki. Nic bardziej mylnego! Miłośnicy zakładów bukmacherskich coraz częściej obstawiają biegi. Większość poważnych bukmacherów oferuje już taką możliwość – tyczy się stawiania zarówno na polskich, jak i zagranicznych biegaczy. Mogłoby się wydawać, że bieg to bieg i nie ma znaczenia, w jakim kraju się odbywa. Ale czy tak jest z punktu widzenia obstawiającego? Nie do końca.

Dostępność lub znajomość biegaczy

Zwolennicy stawiania na naszych rodzimych biegaczy twierdzą, że ich umiejętności łatwiej poznać i zweryfikować. Jest w tym oczywiście sporo prawdy – o polskim biegającym z zasady jesteśmy w stanie dowiedzieć się więcej, niż o zagranicznym. Polskie biegi ogłasza się w mediach, a jeśli mieszkasz w większym mieście, możesz nawet wybrać się na nie osobiście. W przypadku zagranicznych biegów sprawa wygląda nieco inaczej. Z reguły mamy tam dostęp jedynie do suchych danych, co nie zawsze oddaje faktyczne zdolności biegacza. Na zwycięstwo lub porażkę wpływa wiele czynników, a żeby być naprawdę dobrze przygotowanym do obstawiania, warto zobaczyć danego biegacza osobiście.

Z drugiej strony jednak zagranicznych biegaczy jest po prostu więcej. W naszym kraju biegi organizuje się regularnie, lecz nie są to wydarzenia na tyle duże i popularne, by mieć wiele okazji do obstawiania. Jeśli bierzemy pod uwagę nie tylko nasz kraj, ale cały świat, możliwości stają się nieporównywalnie większe. Na stronach bukmacherskich każdego dnia możemy znaleźć nowe wydarzenia, na których możemy zarobić lub stracić. Polskie zawody nie są jednak ani najczęstsze, ani najbardziej popularne. Jest to o tyle ważne, że na podstawie statystyk danego zawodnika można bezpieczniej określić jego wynik. Dzięki temu bukmacherka mniej przypomina hazard, a bardziej obstawianie, które opiera się na faktycznej analizie.

Wiele zależy od rodzaju biegu

Jeśli zastanawiamy się, czy obstawić polskiego, czy zagranicznego biegacza, musimy wziąć pod uwagę również typ biegu. Są konkurencje, w których Polacy radzą sobie lepiej i takie, w których wypadają gorzej. Nasi rodacy świetnie radzą sobie w biegach krótkodystansowych, lecz niekoniecznie sprawdzają się w dłuższych biegach lub maratonach. Wszystko zależy więc od tego, jakie rodzaje biegów najbardziej lubimy odstawiać. Z reguły najwięcej zarobić można na biegach na długi dystans, które też stosunkowo łatwo przeanalizować. W tego typu wydarzeniach lepiej postawić na zagranicznych sportowców – szczególnie dobrze radzą tu sobie afrykańscy biegacze.

Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, co wiemy na temat samego biegania. To bardzo obszerna dziedzina sportu, która ma wiele poszczególnych dyscyplin i różnorodnych zawodów. Czy w mediach sportowych, które śledzisz, więcej jest o regionalnych, czy zagranicznych biegach? Jeśli nie posiadasz zbyt dużej wiedzy na temat “obcych” biegaczy, obstawianie ich to nie jest dobry pomysł. Warto na początek rozeznać się w temacie, a dopiero później ryzykować własne pieniądze.

Related Post